UNIO Ailesi Büyüyor:
Yeni UNIO A24S!

Anatolia Geneworks, sahip olduğu yüksek kalite Ar-Ge ve üretim laboratuvarlarını, sağlık uzmanları ve araştırmacıların iş yükünü azaltmak için kullanmaya devam ediyor. Yeni UNIO A24S Nükleik Asit İzolasyon ve PCR Kurulum Sistemi bu amaçla geliştiren son cihazlardan. 

Hastaneler, araştırma laboratuvarları ve gıda kontrol laboratuvarları gibi kişilerin ve toplumun sağlığı için çalışan kurumlar her gün sayısız numune analizi gerçekleştirerek tanı koymaktadır.

Analiz için öncelikle numunelerden genetik materyallerin elde edilmesi gerekmektedir. Ancak, günlük olarak, çok yüksek miktarda ve çeşitli türde numunelerin getirildiği bu tanı laboratuvarlarında, numunelerin hızla ve hatasız işlenmesi büyük önem taşır.  

Numunelerin analize hazırlanması ve analizi birçok farklı adımda uzmanlar tarafından gerçekleşir. Aynı anda yüzlerce farklı örneği muamele ederken çeşitli adımlarda insani hatalar yapılabilir. Numunelerden DNA veya RNA izolasyonu yaparken yanlış protokollerin uygulanması, bir örneğin başka bir örnekle kontamine olması, titizlikle uyulması gereken sürelerin laboratuvardaki yoğunluk sebebiyle dışına taşılması, kişiden kişiye değişen ve sonuçları etkileyebilen muamele farklılıkları, numune bilgileri aktarılırken çıkabilecek hatalar, çok hassas ve karmaşık PCR kurulumunda yapılabilecek unutkanlıklar, bir laboratuvar ortamında gözlemlenebilecek insan kaynaklı hatalardır.  

UNIO ailesi, sunduğu mekanize ve otomatik sistem ile laboratuvar ortamlarında sıklıkla karşılaşılabilen sıkıntıları minimize ederek, meşakkatli ve yorucu adımları azaltır ve sonuçların hatasız olarak hızlıca alınmasını sağlar. 

Farklı ihtiyaçlara göre üretilen cihazlardan en yenisi olan UNIO A24S Nükleik Asit İzolasyon ve PCR Kurulum Sistemi, tam otomatik laboratuvar cihazıdır. 

UNIO A24S, laboratuvar ortamlarının korkulu rüyası olan kontaminasyonu önlemek amacıyla, steril ortamda doldurulmuş kartuş sistemini kullanır. Cihaz, manyetik boncuk teknolojisi sayesinde insan biyolojik örneklerinden ön muamele gerektirmeden DNA ve RNA izolasyonu ve 4 farklı termal protokole göre hatasız PCR kurulumu yapar. 

Ayrıca, sahip olduğu barkod okuyucu sayesinde cihaz baştan sona izlenebilirlik sağlayarak, hataları önler ve zamandan tasarruf eder. 

İlgili Ürünler

En Son Haberler