Sürdürülebilirlik

Sağlık ve genetik alanında önde gelen bir şirket olarak, yurt dışı iştiraklerimizle birlikte atacağımız her adımın yalnızca ülkemizde değil, dünyada da sürdürülebilirlik anlamında önemli sonuçlara ışık tutabileceğini biliyoruz. 

Sürdürülebilirliğin, bilim ve inovasyonla başlayacağına inanıyoruz. Genetik alanındaki en son gelişmeleri takip ederek, daha hassas tanı araçları sunmayı amaçlıyoruz.  

İnsan sağlığını ve refahını merkeze alarak çalışanlarımızın gelişimini destekliyor, sağlık ve güvenliklerini koruyoruz. 

ÇEVRESEL SORUMLULUK: ATIK AZALTMA

Atık azaltma ve sıfır atık konusundaki hassasiyetimizle, geri dönüşüme katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda Serbest Bölge şubemizde attığımız adımlar sonucu hak kazandığımız “Sıfır Atık” belgemize sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İNSAN ODAKLI ÇALIŞMALAR

Sürdürülebilirlik çabalarımızı sadece doğal çevre ile ilgili faktörlerle sınırlamıyoruz. İnsanlar, işimizin merkezinde yer alıyor. Bu ilkeye dayalı olarak sağlık, toplum ve iş gücüne yönelik faaliyetlerimizi güçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

  • Sağlık ve Refah

İnsan odaklı sürdürülebilirlik, çalışanlarımızın olduğu kadar toplumun ve sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına da odaklanmayı gerektirir. Anatolia Geneworks olarak, tüm canlıların ve toplumun sağlığını korumak için yüksek kaliteli tanı testleri ve cihazları üretiyoruz.

Ayrıca katıldığımız ve destek sağladığımız etkinlikler ile, sağlık profesyonellerinin ve adaylarının sürekli eğitim ve gelişim fırsatlarına erişimini teşvik ediyoruz. Bu sayede, sağlık ekosistemine katkıda bulunarak daha iyi sonuçlar elde edilmesine de katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

 

  • Çalışanlarımızın Refahı

İnsan odaklılığın önemli bir diğer bileşeni de çalışanlarımızın refahıdır. Çalışanlarımız, şirketimizin başarısının temel taşıdır. Onların sağlık ve güvenliği bizim için önceliktir. Bu ilkenin; insanların sağlık, toplum ve iş dünyasıyla olan ilişkilerini güçlendirmek ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için önemli olduğunu biliyoruz.

 

  • Eğitimle Büyüme

Çalışanlarımızın her konuda eğitimini desteklemeye büyük önem veriyoruz. Bu nedenle, her seviyeden ve her pozisyondan çalışanımızın kişisel ve profesyonel gelişimine yönelik kapsamlı eğitim fırsatları sunuyoruz. Bu eğitimler, genetik alanındaki son gelişmelerden, iş etiği, liderlik, iş sağlığı ve güvenliği, kişisel verilerin korunması ve çevresel sürdürülebilirlik konularına kadar geniş bir yelpazededir. Eğitim ile yenilikçi çözümler üretme yeteneği ve iş süreçlerinin verimliliği artar. Çalışanların kişisel ve profesyonel gelişimleri, şirketimizin uzun vadeli başarısının temelini oluşturur.

 

  • Çalışan Katılımı

İnsan odaklı çalışmalarımızın bir parçası olarak, çalışanlarımızın eğitim ihtiyaçlarını ve önerilerini dinliyoruz. İş birliği ve katılım, şirketimizin başarısının anahtarıdır ve çalışanlarımızın perspektiflerini değerli buluyoruz.

 

  • Eğitim ile Geleceği Şekillendirme

Gençler, her toplumun en değerli varlıklarıdır. Onların yeteneklerini ve potansiyellerini geliştirmek, sürdürülebilir bir geleceğin temelidir. Anatolia Geneworks olarak, gençleri eğitimle desteklemeyi ve onların bilim, teknoloji ve sağlık alanlarındaki kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Genç ve dinamik ekibimizle, her zaman daha iyiyi hedefliyoruz.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ

İnanıyoruz ki toplumsal cinsiyet eşitliği, sadece adil bir iş yeri yaratmanın değil, aynı zamanda daha güçlü ve sürdürülebilir bir geleceğin temelini oluşturur. Bu nedenle, tüm çalışanlarımıza eşit fırsatlar sunmaya çalışmakta kararlıyız.

Anatolia Geneworks ailesinin bir parçası olarak, kadın çalışanlarımızın şirketimizin başarısında önemli bir rol oynadığının farkındayız. Kadın çalışanlarımız, genetik bilimlerden iş yönetimine kadar birçok alanda uzmanlık ve liderlik sunmaktadır. Anatolia olarak, kadın çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirmeleri ve kariyerlerini ilerletmeleri için fırsatlar sağlayarak onların başarılarına destek oluyoruz.

  • Yönetim Kurulumuzdaki Kadın Sayısı

Anatolia Geneworks yönetim kurulu, kadın liderlerin etkisinin ve katkısının kritik olduğuna inanmaktadır ve yönetim kurulumuzun yüzde seksenini de kadınlar oluşturmaktadır. Kadın liderlerin iş kararlarımıza katkıda bulunmaları, daha çeşitli ve dengeli bir perspektif sunmamıza yardımcı olurken, toplumsal cinsiyet eşitliğinin iş dünyasındaki önemini vurguluyoruz.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumak, bunun devamlılığını ve sürdürülebilirliğini sağlayabilmek için iş sağlığı ve güvenliği politikaları uyguluyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın düzenli olarak aldıkları eğitimler, şirket içerisinde yer alan güvenlik ve uyarı levhaları ile önceliğimiz onları korumak. Bununla birlikte, çalışma alanlarında ve laboratuvarlarda uyulması gereken özel kurallar ve gereksinimler de çalışanlarımıza anlatılıyor ve gerekli yönlendirmeler herkesin görebileceği, anlayabileceği şekliyle çeşitli alanlarda yer alıyor.

Anatolia Geneworks Sürdürülebilirlik Politikası’na buradan erişebilirsiniz.

Anatolia Geneworks Sürdürülebilirlik Raporu’na buradan erişebilirsiniz.