Hakkımızda

Anatolia Geneworks 2010 yılında, genetik, sağlık ve tanıtım alanlarında yirmi yıllık deneyime sahip ortaklar tarafından İstanbul’da kuruldu.

Anatolia Geneworks ISO 9001, ISO 13485 ve 98/79/EC Toplam Kalite Sistemleri uyarınca çalışan bir biyoteknoloji şirketidir. Anatolia’nın başlıca faaliyetleri Gerçek Zamanlı Polimeraz Zincir Reaksiyonu (Real-Time PCR) kitleri geliştirmek ve üretmek, otomatik nükleik asit izolasyon cihazları ve Real-Time PCR Sistemleri ile eksiksiz bir çözüm oluşturmaktır.

Anatolia Geneworks 2010 yılında, genetik, sağlık ve tanıtım alanlarında yirmi yıllık deneyime sahip ortaklar tarafından İstanbul’da kuruldu. Firmanın başlıca hedefleri, yüksek kalitede moleküler genetik ürünler geliştirip üreterek Türkiye’nin moleküler diyagnostik ve biyoteknoloji alanındaki dışa bağımlılığını azaltmak ve küresel pazarda başarı kazanmaktır. 

Anatolia Geneworks

  • Türkiye’nin en donanımlı Class 1000 PCR laboratuvarlarına sahiptir. Laboratuvarlarını hem workshoplar ve uygulamalı eğitimler düzenlemeye uygun şekilde hem de Ar-Ge faaliyetlerine yönelik ince ayrıntılar düşünerek tasarlamıştır.
  • Tam otomatik nükleik asit izolasyon ve PCR setup robotlarını kendi tasarlayıp üretmekte olup, Real-Time PCR Cihazlarını da OEM anlaşmalarıyla kendi markasıyla ürettirmektedir.
  • Anatolia Geneworks, toplamda 166 kişilik profesyonel kadrosuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • Yüksek performanslı Real-Time PCR kitleri geliştirmiş ve üstün hassasiyetli, IVD CE işaretli Bosphore markasını yaratmıştır.
  • On Ar-Ge/ürün geliştirme projesi TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından, iki projesi ise KOSGEB tarafından desteklenmiş bir Ar-Ge Merkezi’ne sahiptir.

Globalde Anatolia

Yurt içi pazarda halen 100’den fazla merkezde Anatolia Geneworks tarafından üretilmiş kitler ve sistemler kullanılmakta ve her geçen gün bu merkezlere yenileri eklenmektedir. 2011 yılından bu yana faaliyetlerini Türk pazarının yanı sıra yurt dışına da genişleterek başta İtalya, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Tayland, Ürdün, Mısır, Pakistan olmak üzere 70’nin üzerinde ülkeye ihracat yapmakta olup üretiminin çoğunu ihraç etmektedir.

  • İtalya, Hollanda, Polonya, Bulgaristan, Filipinler ve Pakistan’da altı şirket kurmuştur.
  • 350’den fazla ürün geliştirmiştir ve Dünya Sağlık Örgütü’nün global test referans standart iş birliği çalışmalarına Türkiye’den davet edilen tek Türk kuruluştur.

Sürekli gelişime ve iyileştirmeye verilen öncelik, kalitemizin temelidir

Ulusal ve uluslararası fuarlar ve kongrelerdeki katılımlarla, pazarlama faaliyetlerini yürütmekte, dünya çapında pek çok üniversite ve sağlık kuruluşlarında kullanılmakta olan ürünlerini demonstrasyon ve workshoplarla tanıtmaktadır. Dünyadaki en büyük medikal fuar olan MEDICA’da (Düsseldorf) her yıl ülkemizi kendi standında temsil etmekte olan tek Türk moleküler genetik ürün üreticisidir.