Hakkımızda

Anatolia Geneworks 2010 yılında, genetik, sağlık ve tanıtım alanlarında yirmi yıllık deneyime sahip ortaklar tarafından İstanbul’da kuruldu. Şirketin multidisipliner yapısı, geniş bir coğrafyadaki insanlar için çözüm odaklı ve verimli ürünler yaratmada kilit faktördür. 

Ana uzmanlık alanı, gerçek zamanlı PCR kitleri, nükleik asit izolasyon kitleri, hızlı antijen test kiti ve Real-Time PCR cihazları, otomatik nükleik asit izolasyon robotları tasarlamak, geliştirmek ve üretmektir. Anatolia Geneworks marka adı altında üretilen bu kit ve cihaz sistemlerinin entegrasyonu ile gerçek zamanlı PCR uygulamaları için anahtar teslim çözümler oluşturma yeteneğine sahip dünyadaki çok az sayıdaki şirketten biridir. 

Şirket tarafından yürütülen faaliyetler, Tam Kalite Güvence Sistemleri için TS EN ISO 9001:2015 standardı, TS EN ISO 13485:2016 standardı, AB 2017/746 IVDR In Vitro Diyagnostik Tıbbi Cihaz Tüzüğü, 98/79/EC IVD Direktifi ve 2006/42/AT Makine Güvenliği Yönetmeliği uyarınca gerçekleştirilmektedir. 

Anatolia Geneworks, Nisan 2017’de Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak yetkilendirilmiştir. 21 Ekim 2021 itibariyle halka açık bir şirket olmuş ve İstanbul Borsası’nda (BIST) ANGEN koduyla işlem görmeye başlamıştır. Yurt dışında İtalya, Pakistan, Hollanda, Bulgaristan, Filipinler, Polonya ve Almanya’da iştirakleri bulunmaktadır. 

Şirketin ana hedefleri, yüksek kaliteli moleküler genetik ürünler geliştirerek ve üreterek küresel pazarda başarı elde etmek, aynı zamanda Türkiye’nin moleküler diyagnostik ve biyoteknoloji alanındaki dışa bağımlılığını azaltmaktır. Anatolia Geneworks, Sınıf 1000’e kadar temiz oda standartlarını karşılayan en ileri altyapıya sahip Ar-Ge ve üretim laboratuvarlarında kit üretimlerini gerçekleştirerek, ürünlerinin yüksek hassasiyet, performans ve kalitesini, TS EN ISO 13485:2016 standardı ve 98/79/EC IVD Direktifi gerekliliklerine uygun sıkı kalite kontrol prosedürleriyle garanti altına almaktadır. Şirketin, AB 2017/746 IVDR In Vitro Diyagnostik Tıbbi Cihaz Tüzüğü üzerindeki geçiş çalışmaları devam etmektedir.