Kalite

Doğru yolu takip ederken, sürekli gelişime ve iyileştirmeye verilen öncelik, kalitesinin temelidir.

Anatolia Geneworks için çalışan herkes, personel ya da bayiler, etkin eğitime tabidir, kalite hedeflerini kalıcı kılmak için çalışır ve bunu rutin işin ayrılmaz bir parçası olarak kabul eder.

ISO 9001: 2015, ISO 13485: 2016 standartları, Vücut Dışında Kullanılan (İn vitro) Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği ve CE işaretine uygunluk, zorunlu ve en üst düzeyde önemli belgelerdir. Anatolia Geneworks olarak yalnızca bu sertifikalara sahip olmakla kalmayıp bu sertifikasyonları hak etmiştir.

Anatolia için bu sertifikalar dekorasyona ilişkin belgelerle değil, yerine getirilmesi gereken sözler ve yükümlülükler ile işi şekillendiriyor.

Bir Ar-Ge şirketi olarak, tüm çalışanların eğitimi, kişilikleri, enerjileri, disiplin ve çözüm-odaklı inovatif yaklaşımları her tür belgeden daha değerlidir ve Anatolia’nın en önemli kalite güvencesidir.

Müşteri odaklılık ilkesini benimsemiş, emek vererek yüksek kaliteli işler ortaya çıkaran, eğitimli ve dinamik ekibimiz, kalite bilincini, süreç yaklaşımını ve risk temelli düşünce biçimini benimsemektedir.  Sürekli gelişme ve iyileştirmeye verdiğimiz önem, kalitemizin temelini oluşturur. Bu nedenle tüm ekibimize; kalite bilincini, süreç yaklaşımını ve risk temelli düşünce biçimini aşılamanın ve çalışanlarımızın sisteme aktif şekilde katkıda bulunmalarının, çalışanlar ve üretilen ürünler için uygun ve güvenli çevre ve çalışma şartlarının oluşturulmasının, sürdürülebilirliğin önemini iyi bilmekteyiz.

Anatolia Tanı A.Ş.’nin üst yönetimi, yüksek kaliteli ürünleri ve performansı ile, moleküler genetik ve biyoteknoloji alanlarında dünya çapında tanınırlık ve pazar payı elde etmek, riskleri yönetmek, yeni fırsatların belirlenmesi ve iyileştirme imkanlarının değerlendirilmesinde çalışanlarına liderlik etmek ve yönlendirmek için stratejik planına uygun kalite hedeflerini belirler ve izler.

Üst yönetim, her aşamada geçerli yönetmelikleri ve müşteri gereksinimlerini karşılayan etkili bir Kalite Yönetim Sistemi geliştirmenin, uygulamanın ve sürdürmenin önemini kabul eder. Ayrıca, halka açık bir şirket olarak faaliyetlerimizi tüm paydaşların ortak çıkarlarını dikkate alarak etik kurallar ve yasalar çerçevesinde yürütmekle sorumlu olduğunun bilincindedir. Moleküler genetik ve biyoteknoloji alanında hem iç hem de dış paydaşlarımız, hissedarlarımız da dahil olmak üzere değer katmaya ve pazar payımızı sürekli artırarak iç ve dış piyasalardaki faaliyetlerimizi genişletmeye çalışmaktayız.

Anatolia Tanı A.Ş., yaratıcı çözümlerle oluşturulan, bireylerden bağımsız ve etkili biçimde işleyen, fonksiyonel çalışma sistemimiz sayesinde; kalite hedeflerimiz doğrultusunda TS EN ISO 9001:2015 standardı, TS EN ISO 13485:2016 standardı, In Vitro Diyagnostik Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (AB 2017/746 IVDR), geçiş döneminde IVD Direktifi 98/79/EC ve Makine Güvenliği Yönetmeliği (2006/42/AT) ile ilgili tarafların ve faaliyetleriyle ilişkili olan yasal gereklilikler, mevzuat, müşteri ve sözleşmeye bağlı koşullara uygun olarak etik değerlere bağlı kalma taahhüdümüz bulunmaktadır. Kalite hedeflerimizi yerine getirmek ve uzun vadede daha çok başarı elde etmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Türkiye’de ve Dünya’da ürünlerin güvenle kullanılabilmesi için, Anatolia Geneworks, IVD CE işaretli Bosphore Kitleri, Montania Real-Time PCR cihazları ve Magnesia izolasyon sistemleriyle diagnostik amaçlı kullanıma uygun anahtar teslim çözümler üretir.

Anatolia Geneworks ISO 9001:2015 ve ISO 13485:2016 kalite yönetim sistemleri altında çalışır.

Bu çerçevede sahip olunan çok sayıda belgenin bazıları ilişiktedir.