Döküntü Paneli

IVD CE

İnsan enterovirüsleri, her yıl dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen enfeksiyonlara yol açar. Bu virüsler mevsim ve iklimlerden etkilenir. Enfeksiyonların çoğu sessizce veya önemsiz şiddette ortaya çıksa da tropik ülkelerde sıcak ve yağışlı mevsimlerde salgınlarla karşılaşılır. Enterovirüsler çoğunlukla fekal-oral yolla bulaşır. Bununla birlikte, esas olarak solunum salgılarıyla yayılan ve gözyaşında bulunan, parmaklar ve fomitler yoluyla yayılan bazı istisnalar vardır.

Parechovirüsler esas olarak yenidoğanlarda ve küçük bebeklerde hafif solunum ve gastrointestinal sistem semptomlarına neden olur. Ancak enfeksiyonlar daha az sıklıkla, özellikle küçük çocuklarda pnömoni, ensefalit, felç ve miyokardit gibi ciddi hastalıklara yol açabilir.

Herpesviridae’nin neden olduğu enfeksiyonlar farklı klinik semptomlara sahiptir. İnsan herpes virüslerinin çoğu fiziksel temas veya hava yoluyla bulaşır.

Parvoviridae ailesinin bir üyesi olan parvovirüs B19, insanlarda enfeksiyonlara neden olan küçük bir DNA virüsüdür. Eritema infeksiyozum, aplastik kriz, artrit ve eklem ağrılarına yol açar.

Başlıca Özellikler

Tek Tüp Master Mix

Her Reaksiyon İçin İnternal Kontrol

Esnek Paketleme

Çeşitli Sistemlerle Uyumluluk

Uzman Desteği

İş Akışı

Teknik Özellikler

Termal Protokol Tüm parametreler için tek termal protokol
Örnek Tipleri Doku / biyopsi örneği, boğaz sürüntüsü, balgam, serum, plazma, BOS
Raf Ömrü 18 Ay
Kanallar FAM, HEX, Texas Red, Cy5
Nakliye / Depolama -90, -20°C / -20°C

Döküntü Paneli Kitleri

İlgili Cihazlar