Montania 4896

Montania 4896 Real-Time PCR Cihazı

IVD CE

Montania 4896, yaşam bilimleri ve teşhis laboratuvarı uygulamalarında atılmış büyük bir adımdır. Tanınmış güvenilir öncüsü olan Montania 484’ün temel tasarım özelliklerini koruyan Montania 4896, 48 kuyucuklu ikiz blokları ve iki farklı protokolün aynı anda gerçekleştirilmesini sağlayan güçlü yazılımı ile standartları yeniden tanımlıyor.

Sade arayüzü ve kullanıcı dostu yazılımı bu çok yönlü sistemin temelini oluşturur. Anlaşılması ve kullanımı kolay menüler, araştırmacıların deneyleri herhangi bir karışıklık veya hata yapmadan analiz etmelerine izin verir. Basitleştirilmiş kontrollerle birleştirilen sofistike özellikler, hatasız tanı uygulamaları veya en zorlu araştırma projeleri için ayrıntılı düzenlemeler için tam otomatik kurulum seçeneğini sunar. Amacınız ne olursa olsun, yüksek çözünürlüklü erime analizi, erime eğrisi analizi, alelik diskriminasyon analizi, mutlak miktar tayini, göreceli miktar tayini, izotermal amplifikasyon veya belirli bir örneğin viral yükünü düz bir şekilde raporlayan çalışmalar için Montania 4896 mükemmel bir araç olacaktır.

Tüm termal blokta +/- 0.1 °C sıcaklık dağılımı, kullanım ömrü süresince sabit yoğunlukla eksitasyon yeteneğine sahip bir LED ışığı, her bir fotonun enerjisinin fiziksel olarak amplifikasyonu yoluyla her emisyon okumasının fiber optik çevirisi ve PMT modüllü sistem üstün hassasiyetle ölçümü sağlar.

Otomatik analiz seçeneğine ek olarak manuel optimizasyona izin veren olağanüstü yazılım resmi tamamlar.

Termal döngülerin doğruluğunun ve tüpler arasındaki sıcaklık homojenliğinin sağlanması, böylece tüm numunelerin aynı termal koşullara tabi tutulması, güvenilir bir PCR reaksiyonunun ön şartı olduğu bilinmektedir.

Sonuç;

*Arka planda parazit sinyaller yok, kalibrasyona gerek yok;

*Enstrüman arası ve kuyucuklar arası varyasyon 0.4 CT’nin altında;

*Güvenilir, hassas ve tekrarlanabilir çalışmalar sunar, ayrıca isteğe bağlı bir barkod okuyucu sistemi ile birlikte gelir.

İş Akışı

Teknik Özellikler

Kapasite 96 (48 kuyucuklu iki bağımsız blok) Örnek
Işık Kaynağı LED
Sıcaklık Aralığı 4-99 ºC
Azami Hız Derecesi 4.5 ºC/sec
Sıcaklık Hassasiyeti +/- 0.1 ºC
Sıcaklık Homojenliği +/- 0.1 ºC
Örnek Hacmi 15-100 µl
Filtre Çifti/Dalga Boyu  4 (470/510 – 530/565 – 580/620 – 630/665)
Dyes FAM/SYBR Green, VIC/HEX/JOE/TET, ROX/Texas Red, Cy5
Boyutlar D: 520 x W: 380 x H: 250 mm – 18 kg

İlgili Kitler