FMF Paneli

Real-Time PCR Kitleri

IVD CE

Hastanelerde sıklıkla karşılaşılan şikâyetlerin başında karın ağrısı ile kas ve eklem ağrıları gelir. Özellikle karın ağrısı, altta yatan ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilmesi açısından, oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.

Akdeniz havzasında yaşayan toplumlarda sık görülen bazı rahatsızlıklar, benzer şikâyetlere yol açarak diğer hastalık etkenleriyle karıştırılabilir. Bu rahatsızlıklarından biri, ailevi Akdeniz ateşidir (Familial Mediterranean Fever, FMF). FMF; karın, göğüs ve eklemlerinde tekrarlayan ateşlere ve ağrılı iltihaplanmalara neden olan genetik bir otoenflamatuvar hastalıktır.

FMF tipik olarak çocukluk döneminde teşhis edilir. Bu bozukluğun tedavisi olmasa da, tedavi planı izlenerek FMF belirtileri ve semptomları hafifletilebilir ve hatta önlenebilir.

FMF, genetik mutasyonlar nedeniyle geliştiğinden ailesel bir yatkınlık gösterir. Bu bağlamda, birinci derece yakınlarında FMF hastalığı olan kişilerde FMF ortaya çıkması kuvvetle muhtemeldir. Hastalığın sıklıkla Akdeniz ülkelerinde görülmesinin asıl nedeni de sahip olduğu kalıtımsal özelliğidir.

Başlıca Özellikler

Esnek Paketleme

Çeşitli Sistemlerle Uyumluluk

Uzman Desteği

İş Akışı

Teknik Özellikler

Termal Protokol Tüm parametreler için tek termal protokol
Örnek Tipleri Tam kan ve kan kültürü
Raf Ömrü 18 Ay
Kanallar FAM, HEX, Texas Red, Cy5
Nakliye / Depolama -90, -20°C / -20°C

FMF Paneli Kitleri

İlgili Cihazlar