Anatolia Geneworks Borsa İstanbul gong töreni

Halka arz edilen Anatolia Geneworks payları, Borsa İstanbul’da bugün yapılan gong töreninin ardından ANGEN koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Ak Yatırım liderliğinde toplam 30 üyeden oluşan geniş kapsamlı bir konsorsiyum aracılığı ile gerçekleştirilen Anatolia Geneworks’un halka arzında toplam 20.000.000 TL nominal değerli paylara 113.032 yatırımcıdan, 9,75 kat talep toplandı. Sermaye artışı ve ortak satışı yoluyla gerçekleştirilen arzda, Anatolia Geneworks’e ait payların ek satış hakkıyla birlikte, yüzde 20,9’u arz edildi ve halka arz büyüklüğü 516.982.500 TL olarak gerçekleşti. Arzda, payların dağılımı yüzde 10 yurt dışı kurumsal, yüzde 30 yurt içi kurumsal, yüzde 59’u yurt içi bireysel yatırımcılar ve yüzde 1’i şirket çalışanları olarak gerçekleşti.

Halka arzın, Anatolia’nın başarılarla dolu tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Anatolia Geneworks Yönetim Kurulu Başkanı Alper Akyüz; “Türkiye’de moleküler tanı alanının öncülerinden olarak dünya genelinde kabul gören ürün gamımızı daha da genişletmek, pazar payımızı artırarak önümüzdeki 20 yılda dünyadaki en büyük 10 diyagnostik firmasından biri olmak en büyük hedefimiz. Bu başarıyı yakalamak hem ülkemize hem de yatırımcılarımıza en büyük borcumuzdur. Bugüne ulaşmamızdaki katkıları için kıymetli çalışma arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş.’nin halka arzının şimdiden ülke ekonomimize ve yatırımcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Merkezi Direktörü Dr. Elif Akyüz ise “Kurup büyütmekte olduğumuz, ismini, marka ve model isimlerini hep Anadolu’dan, Anadolu’nun çeşitli yörelerinden alan firmamız, ülkemizin adını ve ülkemizin çok çalışkan, üretken gençlerinin başarılarını tüm dünyaya duyurmaya devam edecek. Akla, bilime, kaliteye inancımızla, tüm dünya sağlığına katkıda bulunmak için, üretken insan mutludur mottomuzla, azimle çalışmayı sürdürerek, yine en iyiyi hedeflemeye devam edeceğiz. Bugün hem mutlu olduğumuz hem de gurur duyduğumuz bir gün. Ekibimize, burada bulunan, bizi izleyen ve destek olan herkese ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

En Son Haberler