Magrev Manyetik Boncuklu Manuel İzolasyon Kitleri

IVD CE

Manyetik izolasyon teknolojisi, manyetik partiküllerin ve onlara bağlı DNA/RNA’nın mıknatıs yardımıyla ayrılmasına dayanır.

Magrev kitleri, silika kaplı manyetik taneciklere nükleik asit bağlanması yöntemine dayalıdır.

Nükleik asit izolasyonu, tüm genetik araştırma ve moleküler testlerin başlangıç noktasıdır. Yaygın kullanılan birçok moleküler genetik test ve deney, ancak hedeflenen organizmanın DNA veya RNA’sı saflaştırıldıktan sonra yapılabilmektedir. DNA/RNA izolasyonu genel olarak; hücre membran ve çeperinin parçalanması, nükleaz aktivitesinin inaktif hale getirilmesi, proteinlerden arındırılması, nükleik asitin konsantre edilmesi, izole edilen DNA/RNA’nın uygun depolanması aşamalarını içerir. İzolasyon; lizis (Hücrelerin ve membrana bağlı yapıların parçalanarak DNA’nın açığa çıkarılması, proteinlerin DNA/RNA’dan ayrılması ve denatürasyonunu içeren adım), bağlanma (DNA/RNA’nın bir yüzeye bağlanması), yıkama (ortamdaki tuz, protein vb. istenmeyen kontaminantların uzaklaştırılması) ve elüsyon (DNA/RNA’nın bağlandığı yüzeyden geri alınması) olarak adlandırılan dört aşamadan oluşur.

Başlıca Özellikler

Hızlı Pipetleme

Eşzamanlı Uygulama Kabiliyeti

Kolay ve Hatasız Uygulama

İş Akışı

Teknik Özellikler

Örnek Tipleri Tam kan, kan, serum, plazma, balgam, beyin-omurilik sıvısı (BOS), idrar, balgam, sürüntü, bronkoalveolar lavaj sıvısı (BAL)
Raf Ömrü 18 Ay
Nakliye / Depolama +10, +30°C / -20°C

Magrev Manyetik Boncuklu Manuel İzolasyon Sistemi Kitleri

İlgili Cihazlar