Yönetim Kurulumuzdaki Kadın Gücü Ödüllendirildi

Anatolia Geneworks, Sabancı Üniversitesi öncülüğünde kurulan ‘Yüzde 30 Kulübü Türkiye’ tarafından düzenlenen 10. Türkiye Kadın Direktörler Konferansı’nda ‘Halka Yeni Arz Edilen Şirketlerde Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulları’ ödülüne layık görüldü. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun ev sahipliğindeki ‘Yönetim Kurullarının Geleceği ve Kadınların Rolü’ konulu konferansta kadın liderliğinin ve katılımının iş dünyasındaki önemi vurgulandı. 

29 Kasım tarihinde Taksim The Marmara Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda Anatolia Geneworks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Direktörü Dr. Elif Akyüz ödülü almak üzere katılım sağlarken, Anatolia Geneworks Yönetim Kurulu Başkanı Alper Akyüz de davetliler arasındaki yerini aldı. 

Yönetim Kurulu’nun %80’i, Çalışanlarının %37’si Kadınlardan Oluşan
Tek Türk Şirketi

Anatolia Geneworks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Direktörü Dr. Elif Akyüz ödül töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında: “Ne mutlu bize ki, Anatolia’da hem yönetim kurulumuzda hem de tüm ekibimizde, alanında yetkin, geldiği yeri emeğiyle hak ettiğini kanıtlamış, başarılı, zeki, çalışkan ve azimli kadınların katkısı büyük. Hepsine tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ülkemizde daha çok kadının, Atatürk’ün çağdaş Türkiye’sine yaraşır bir şekilde, kendi eğitim, iş ve özel yaşam seçimlerini özgürce yaparak; bilime, ekonomiye, sağlığa ve hayatın her alanına çok daha yüksek oranda katkıda bulunmalarına ve ülkemizi erkeklerle yan yana mücadele ederek daha iyi bir geleceğe taşımalarına esin kaynağı olacak, bu değerli ödül için Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’na ve Yüzde 30 Kulübü’ne Anatolia ekibi adına çok teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundu. 

En Son Haberler