Yeni Bosphore Coronavirus (2019-nCoV) Saptama Kiti

Yeni koronavirüs (2019-nCoV) saptama kitimiz çok yakında kullanıma sunuluyor. Verifikasyon çalışmaları bitmekte olan kitimizle 2019-nCoV kodlu Wuhan virüsü; %100 spesifisite ile insan biyolojik örnekleri üzerinden 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde rahatlıkla tespit edilebiliyor olacak.

Geliştirdiğimiz 2019-nCoV saptama kitinde, multipleks Real-Time PCR teknolojisi kullanılarak, birden fazla hedef bölgenin tespit edilmesiyle, virüste görülebilecek olası mutasyonların test sonucuna etki etme riski engelleniyor. Aynı zamanda yüksek hassasiyet sağlayan özgün oligonükleotit tasarımıyla genetik olarak yakın benzerliği olan SARS2003 ve bat SARS gibi virüsler ile çapraz reaksiyon riski ortadan kaldırılıyor.

3 yıldır tüm dünyada kullanımda olan ilk ve tek yerli üretim IVD-CE işaretli Bosphore Koronavirus Panel Kiti v1 ürünü; insan biyolojik örneklerinde koronavirüs türlerinden en sık rastlanan koronavirüs 229E, koronavirüs HKU1, koronavirüs OC43 ve koronavirüs NL63’yi saptamakta ve karakterize etmektedir. Yeni geliştirilen Bosphore Coronavirus Panel Kit v2 ile 2019-nCoV kodlu Wuhan virüsü de saptanan koronavirüs türleri arasına katılıyor.

En Son Haberler