Sepsis ve İlaç Direnci Tanısını
Tek Testte Birleştiriyoruz!

Anatolia Geneworks, sağlık profesyonellerine sepsis tanısında ve en etkili tedavi yönteminin seçiminde yardımcı olmaya devam ediyor. Klinik ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilen Bosphore Sepsis Bundle Gerçek Zamanlı PCR kiti, tam kan örneğinden hızlı, doğru ve kesin tanı koyma imkanı sunuyor. Şirket, güçlü Ar-Ge deneyimi sayesinde antibiyotik direncini de tarayarak sepsisin yıkıcı sonuçlarını azaltmayı amaçlıyor.

Sepsis, vücudun enfeksiyona karşı verdiği hızlı ve yıkıcı bir tepki olarak tanımlanır. Bu ani gelişen ve acil müdahale gerektiren durumun belirtilerinin erken teşhis edilmesi, kişinin kalıcı hasarlarla karşılaşmasını önleyebilir. Organ yetmezliği, kangren ve ölüm gibi ciddi sonuçlara yol açabilen sepsis, antibiyotiklerle tedavi edilebilir. Ancak dünya çapında artış gösteren antibiyotik direnci, tedavi seçeneklerini kısıtlar.

Bosphore Sepsis Bundle Kiti, bünyesinde bulunan Bosphore Sepsis Tarama Kiti sayesinde 32 farklı patojeni aynı anda tespit edebilmesinin yanı sıra, Bosphore ABR Tarama Kiti ile en yaygın 10 farklı antibiyotik direncini de saptayabilir.

Bakterilerin hızlı mutasyon geçirme özelliği, kan kültürü gibi geleneksel yöntemlerle gözden kaçabilir ve yeni geliştirdikleri antibiyotik dirençleri tespit edilemeyebilir. Gerçek Zamanlı PCR yöntemi, hızlı aksiyon almanın önemli olduğu sepsis tanısında kan kültürü yöntemine kıyasla tercih edilebilir. Bu gen temelli moleküler tanı yöntemi, değişken mutasyon yapılarına hızlıca uyum sağlayarak birçok farklı patojeni tek seferde ve sadece birkaç saat içinde teşhis edebilir.

İlgili Kitler

En Son Haberler